Неделя, 29 Юли 2018 11:40

Грешка за Тихомир Стратиев на етапа "Карандила"

Увлечени в битката с Григор Григоров и Петър Сивов за третата позиция в генералното класиране, шампионите за миналата година в Българския рали шампионат Тихомир Стратиев и Добрин Борисов допуснаха грешка при преминаването на втората отсечка за деня "Карандила". Екипажът на Марина Моторспорт се завъртя на 3-4 километра след завоя на Дървото и загуби близо 13 секунди. Това го отдалечи на 21,2 сек. от последната позиция на подиума.

В челото Мирослав Ангелов и Недялко Сивов (Skoda Fabia R5) поддържат спокойно темпо, но успяха да спечелят първите два етапа за деня. Екипажът на Арт Рейсинг Йордан Атанасов и Янаки Янакиев успя да възстанови напълно счепения заден диференциал на тяхното Mitsubishi Lancer Evo IX и отново се завърна в челото на класирането. Двамата записаха второ и трето време в етапите "Молова гора" и "Карандила".

Отлично представяне за гърците Каравасилис / Карлиотис, които са най-бързия чуждестранен екипаж днес. Те записаха 5-то място на етапа "Молова гора" и четвърто място на "Карандила", като по този начин успяха да изпреварят екипажа на Sonic Motorsport Шабо / Андреу (Ford Fiesta R2) за осмата позиция в генералното класиране.

Един от силно представящите се екипажи - Кирил Тодоров / Георги Аврамов (Renault Clio RS) получи технически проблеми, но за момента успяват да задържат 10-тата позиция. Разликата между него и 11-тите Христо Атанасов и Марин Иванов (Citroen C2, RC 4) е само 14,5 секунди и това предвещава интересни последни два етапа.