Неделя, 05 Септември 2010 21:10

Крум Дончев спечели Рали Сливен

На специална церемония бе даден финалът на юбилейното 30-то рали Сливен. Победител в това състезание е екипажът Крум Дончев/Петър Йорданов (Пежо 207 S 2000), на 6:02 изоставане второто място зае румънският екипаж с италиански пилот Марко Темпестини/Дорин Пулпеа (Пежо 207). Трети на почетната скамейка се нареди тандемът Иван Генчев/Мартин Коев (Фиат Пунто) с време 8:07 след водачът. Призьорите бяха наградени с купа лично от кмета на Сливен Йордан Лечков. Водачът във временото класиране Крум Дончев заяви, че състезанието, атмосферата и зрителите са били уникални. Марко Темпестини заяви, че са много доволни и щастливи от постигнатите резултати. Състезателните отсечки са били трудни, самото сътезание трудно, но зрителите невероятни. Иван Генчев сподели, че това за него е най-доброто класиране. Надпреварата е протекла почти без проблеми за тандема.

Крум Дончев спечели и купата за най-бърз пилот „Андри Александров”.
Иван Генчев стана победител в клас А6, с което се доближава до лидерите в шампионата на този клас Тихомир Стратиев/Добрин Борисов (Ситроен С2 R 2 Макс).
Надпреварата за Пирели Старт Драйв спечели турският екипаж Мурат Бостанджъ/Бахадър Гюдженмез (Форд Фиеста).Втори се нареди българският тандем Влад Козма/Флорин Дорца(Ситроен C2 R2).
В клас N3 победата завоюва Емил Денев (Рено Клисо Спорт), заради отпадането на Турал Метков (Пежо 206 RC).
Силно състезание направиха сливенските автомобилисти – Христо Христов/Златин Басмаджиев (Ситроен Саксо), които спечелиха първото място в клас N 2.
В група Х първото място спечели екипаж Стефан Панчугов/ Милен Узунов (Хонда Сивик).