Петър Гьошев: „Вчера, доколкото успяхме да видим в закрития парк, установихме, че повредите по автомобила след излизането от трасето са само козметични. След удара колага се държеше много добре и смятам, че геометрията е наред. Имаме сервизен парк само 15 минути, но момчетата от екипа са подготвили всичко и смятам, че ще оправим колата за старта на отсечките днес. Изоставането ни не е голямо и състезанието тепърва започва. Яд ме е за грешката, защото щяхме да дадем невероятно време. Изгубихме 15 секунди при удара, а изоставаме само на 6 от лидерите. Хубавото е, че все пак сме в играта."
Крум Дончев: „Всичко при нас е нормално, само че изгубихме много време. Объркахме пътя и имахме проблеми при превключването на задна предавка, което доведе до много голямо забавяне. Етапът в Сливен не беше лош, но със сигурност трябва да е много по-добре обезопасен."
Димитър Илиев: „Грешки стават. Въобще не видях отбивката, в която трябваше да завие, чак като видях стартовата линия и разбрах, че съм объркал пътя. Това е изцяло пилотска грешка. Навигаторът ми каза за завоя, но тъй като беше много прашно, светлините правят буквално стена пред колата и въобще не го видях. Хубавото е, че реагирахме много бързо и не изгубихме чак толкова много време. За нас е много важно да завършим това състезание. Лидери сме в шампионата и сега всяка точка е важна за нас. Трябва да караме с разум и да се пазим, пък каквото стане."
Пламен Стайков: „Много добре знаем, че в такива етапи може да се изгуби много време, макар и да са къси. Затова още поначало бяхме решили да караме за публиката, а не за време. Когато към такава отсечка се подходи агресивно, загубите може да са големи. Болният въпрос при нас е, че ни пускат да стартираме последни. Тогава колите се пускат по трасето през 3 минути, което означава, че ще трябва да изпреварваме поне по 3 от по-бавните коли пред нас вътре в отсечката. Това означава поне по 5 секунди допълнително време за всяко изпреварване. Според мен това е голяма грешка на организаторите. За мен означава, че мога да загубя състезанието, но за тях също така, че могат да загубят човешки живот. Изпреварванията сами по себе си са много опасни, а още по-страшно е, че след последните коли никой не ни очаква по трасето и публиката започва да излиза на пътя."
Тодор Славов: „Тъй като нямахме допълнителни фарове, вчера в тъмното видимостта беше много лоша и карахме внимателно, но загубата не е толкова голяма. Днес ще имаме друг проблем. Тъй като екипът ни е малък, няма да има кой да ни чака в зоната за зареждане с гориво и ще трябва да тръгнем с пълен догоре резервоар, което означава, че ще сме малко по-тежки, но и това не е фатално. Целта ни в това рали е победа при автомобилите с две задвижващи колела и се надявам днес на края на деня да сме на тази позиция. Етапите са хлъзгави и специфични и ние добре ги познаваме, което ни дава увереност."
Хари Хънт: „Вчера в етапа имахме малки проблеми. Първо спряхме, тъй като не бяхме сигурни за посоката, в която трябва да продължим. След това спукахме предна лява гума. Етапът обаче беше къс и не загубихме много време. Беше много хубава отсечка, но беше много прашно и видимостта беше лоша."



TUR
SRB